2. AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na doğru

2. AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na doğru
2. AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'na doğru
- Fuarın hazırlık çalışmaları için kurulan heyet, Sivas Valisi Barut'u ziyaret etti

SİVAS (AA) - 2. AGROSİVAS  Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı hazırlık çalışmaları için oluşturulan heyet, Sivas Valisi Alim Barut'u ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sivas Ticaret Borsasından yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Sivas Valisi Alim Barut, Sivas ekonomisinin temelinin tarım olduğunu belirtti. Geçen yıl düzenlenen AGROSİVAS Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın amacına ulaştığını kaydeden Barut, katılımcılar açısından faydalı, Sivas açısından da verimli olduğunu kaydetti.

Fuarın önemini vurgulayan Vali Barut, "Fuar, çiftçilerimizin tarım sektöründeki gelişmeleri takip etmesini, yeni ürünlerle tanışmasını, diğer çiftçilerle buluşmasını ve tarımsal eğitim düzeyinin artmasını sağladı. Sivas'ı tarım sektöründe önemli bir merkez haline getirmek amacıyla ilkini geçen yıl yaptığımız, o deneyimle ikincisi düzenlenecek Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın ülkemiz ve ilimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ederim" ifadelerini kullandı.

Ziyarete Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Aslan, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Üyesi Adnan Koç, Sivas Ziraat Odası Genel Sekreteri Bekir Yıldız, Show Fuarcılık Genel Müdürü Özkan Çatmaz ve Genel Müdür Yardımcısı Nur Ay katıldı.


  ETİKETLER:

  Show

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  Fuar

  ,

  gıda

  ,

  sanayi

  ,

  eğitim

  ,

  Aslan