22 Kasım Diş Hekimleri Günü

22 Kasım Diş Hekimleri Günü
22 Kasım Diş Hekimleri Günü
SİVAS (AA) - Sivas Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam, sağlıklı bir ömür sürebilmek, sağlıklı nesiller oluşturmak için ağız ve diş sağlığının önemine...

SİVAS (AA) - Sivas Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam, sağlıklı bir ömür sürebilmek, sağlıklı nesiller oluşturmak için ağız ve diş sağlığının önemine işaret etti. 

Sağlam, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, ağız, diş ve diş eti rahatsızlıklarının birçok hastalığın belirtisi olabileceğini kaydetti.

Sağlıklı bir ömür sürebilmek, sağlıklı nesiller oluşturmak için ağız ve diş sağlığının en önemli unsurların başında geldiğini vurgulayan Sağlam, diş ve diş eti hastalıklarının özellikle sindirim ve solunum sistemi sorunlarına, kalp ve kalp kapağı hastalıklarına neden olabileceğini kaydetti. 

Ağız ve diş sağlığı bakımının, bireylere küçük yaşlarda verilmesi gerektiğine dikkati çeken Sağlık, "Sağlıklı bir ağız, diş ve diş etine sahip mutlu bireyler olarak yaşamamızda, toplumda ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşturulmasında özveriyle çalışan tüm diş hekimlerimizin, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü'nü kutlar, sağlıklı günler dilerim" ifadelerini kullandı.


    ETİKETLER:

    Kalp