23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Sivas Ticaret Borsası Başkanı Hastaoğlu, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hastaoğlu, mesajında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümünü kutlayarak,  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun ve milli egemenliğin bütün dünyaya ilan edilişini yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk 'ün dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek lider olduğuna dikkati çeken Hastaoğlu, "Bu anlamda, milletimizin geleceği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Çünkü onlar yakın zamanda elde edecekleri başarılarla ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacaklardır" ifadesini kullandı.

Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı'ndaki bütün kahramanlar ile vatan için canını feda eden şehitleri minnetle andığını belirten Hastaoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah, huzur getirmesi temennisinde bulundu.