23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Demirgil, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demirgil, mesajında, 23 Nisan 1920 tarihinin Türk Milleti için tarihi değer taşıyan bir dönüm noktasını ifade ettiğini vurguladı. 23 Nisan'ın bir milletin bağımsızlık meşalesini alevlendiren önemli adımlardan biri olduğunu kaydeden Demirgil, "23 Nisan, Türk milletinin yok olmadığını, işgallere, bölünmeye karşı bütün imkanlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olarak tarihteki yerini almıştır. Bir millet ve devlet olarak yeniden tarih sahnesine çıkma yolunda önemli kararlar alan, en önemlisi de millet egemenliğini esas alarak kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, bugün 95. yaşına girmiştir" ifadelerini kullandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün bugünü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini ortaya koyduğuna işaret eden Demirgil, şunları kaydetti:

"Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuz, özgür düşünceli, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 95.yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlar, çocuklarımıza aydınlık yarınlar dilerim."