23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ayhan, mesajında, 23 Nisan'ın Türk milletinin yok olmadığını, işgallere, bölünmeye karşı bütün imkanlarını seferber ederek dünyaya varlığını kanıtladığı gün olduğunu belirtti.

Ulu Önder Mustafa Kemal  Atatürk 'ün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini hatırlatan Ayhan, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuz. Özgür düşünceli, donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir" ifadesini kullandı.

Ayhan, Sivas İl Özel İdaresi olarak, çocuklara, okullarda gerekli fiziki ortam ve koşullar sağlamaya, daha modern daha işlevsel ve en rasyonel şekliyle eğitim yuvaları sunmaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Çocuklarımızın, gençlerimizin gelişmesinde önemli etkileri olacak olan İl Halk Kütüphanesi'ni en rantabl haliyle bu yıl hizmete sunuyoruz. Çok farklı ve örnek bir proje olan, Çocuk Oyun Kütüphanesi ve Aktivite Merkezi ile de onların sosyal ve kişisel gelişimine önemli katkılar sunmaya hazırlanıyoruz. İdaremizin en önemli misyonlarından biri olan kırsalın kalkınması için buralarda yaşayan çocuklarımıza sunduğumuz oyun parkları, köy okulları için oluşturduğumuz köy kütüphaneleriyle de en ücra yerleşim yerindeki yavrumuzun da gülümsemesine vesile olmanın mutluluğunu tüm kurum çalışanları olarak yaşıyoruz."

Ayhan, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.