23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Çiftçi, Türk milletinin egemenlik kaderinin tayin edildiği 23 Nisan 1920'nin ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Bu kutlu günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün dünya çocuklarına hediye ettiğini ifade eden Çiftçi, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu tarih, egemenliğimizin de sembolüdür. Bugünün bir bayram olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklara armağan edilmesi çocuklarımıza verilen değerin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Sevgili çocuklar, köklü mirasımızı, tarihi zenginliğimizi geleceğin dünyasına taşımak, bizlerin olduğu kadar sizlerinde en büyük vazifesi ve en kutsal görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram'ını kutluyor, başta cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."