23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Sivas'ın Hafik, Ulaş ve Zara ilçelerinde törenler düzenlendi

SİVAS (AA) - Sivas'ın Hafik, Ulaş ve Zara ilçelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi. 

Hafik ilçesindeki tören Hükümet Meydanı önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından sentetik çim sahada devam eti. 

Geçirdiği bir kaza nedeniyle dizinden yaralanan ve koltuk değnekleriyle yürüyen Hafik Kaymakamı Abdullah Özadalı, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Adem Akgümüş ve Belediye Başkanı Mitat İlhan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. 

Gösteriler sunulması ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verilmesinin ardından tören sona erdi. 

Törene katılan öğrenciler ve velilerinin soğuk havadan etkilenmemek için bere ve kaşkol taktığı görüldü. 

Hafik Adem Yavuz Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Nizamettin Koçak ve öğrenciler Kaymakam Abdullah Özadalı'yı makamında ziyaret etti. Özadalı'nın makamını temsili olarak devralan 5. sınıf öğrencisi Rabia Börklü, Hafik Milli Eğitim Müdürü Bünyamin Özdemir'den okulundaki öğrenciler için bir gezi programı düzenlenmesini talep etti. Özadalı ise bu talebin Mayıs ayında yerine getirileceğini söyledi. 

- Ulaş 

Ulaş İlçesindeki tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan'ın, Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk büstüne çelenk sunumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Cumhuriyet Ortaokulu'nda devam eden programda  Kaymakamı Yusuf Cankatar, Belediye Başkanı İsrafil Göçgün ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Zülfikar Özılgın öğrenci ve velilerin bayramlarını kutladı. 

 Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu Müdür Yardımcısı Soner Bülte'nin günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasının ardından şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. 

- Zara

Zara ilçesinde, soğuk hava nedeniyle Zara Anadolu Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen programda, Atatürk Anaokulu ve ana sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler sergilendi.

Programa, Zara Kaymakamı Fehmi Likoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Nebi Taşdemir, Belediye Başkanı Ahmet Pala, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.