23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- SESOB Başkanı Köksal, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Köksal, mesajında, 23 Nisan'ın dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olduğunu kaydetti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı çocuklarla birlikte kutlamanın onuru ve gururunu yaşadıklarını dile getiren Köksal, "Ülkemizin kurtuluşunu sağlayan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla milletin egemenliğini hayata geçiren Mustafa Kemal Atatürk , geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza da bu bayramı armağan ederek çocuklara olan sevgisini en üst düzeye çıkarmıştır" ifadesini kullandı.

Köksal, 23 Nisan'ın Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen ve dünyada kutlanan ilk çocuk bayramı olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

"Esnaf teşkilatı olarak çocuklarımızın bayramını kutluyor, onların gözlerinden öpüyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkenin geleceği açısından önemli kararlar veren ve milli mücadele de emeği geçenleri, ülke savunmasında can vermiş, şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının kuruluş yıl dönümünü kutluyorum."