24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmeni Sami Çakmak'ı ziyaret etti.Belediyeden yapılan yazılı...

SİVAS (AA) - Sivas  Belediye Başkanı Sami Aydın , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmeni Sami Çakmak'ı ziyaret etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Behrampaşa Ortaokulu'ndan mezun olan Aydın, o dönemdeki matematik öğretmeni Sami Çakmak'ı evinde ziyaret ederek, Öğretmenler Günü'nü kutladı.

Çakmak, öğretmenlik yıllarını anlatarak, ziyaretten dolayı Aydın'a teşekkür etti.

Millete faydalı insanlar yetiştirmek için yıllarca çalıştığını anımsatan Çakmak,  "Birçok öğrencimi profesör ve doçent olarak görüyorum ve bu beni gururlandırıyor. Öğrencilerimizden birisi de Belediye Başkanımız, kendisine çok teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum" ifadesini kullandı.

Kendilerini misafir eden Çakmak ve ailesine teşekkür eden Aydın, öğretmenler gününü kutlayarak, şunları kaydetti:

"Eğer bizler bugün ülkemize hizmet edebiliyorsak bunda en büyük emek öğretmenlerimizindir. Bizlerin yaptığı başarılı hizmetlere dua eden vatandaşlarımız, o dualarının bir kısmını da çok değerli öğretmenlerimize ediyorlar. Öğretmenlerimize ne yapsak azdır. Onları bir gün değil, her gün hatırlamalı ve onurlandırmalıyız. Öğretmenlerimizin başarılı performansı, ülkemizin gelişmesi ve büyümesinde çok büyük bir faktör."