24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Sivas ESKKK Başkanı Demirgil ve SESOB Başkanı Köksal mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Yüksel Demirgil ve Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demirgil, mesajında, öğretmenlerin kutsal bir görev üstlendiğini belirtti. Bir ülkenin kalkınıp gelişmesinin temel şartının eğitim ve öğretimden geçtiğini aktaran Demirgil, "Bu nedenle öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır" ifadesini kullandı.

Öğretmenlerin bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olduğunu aktaran Demirgil, şunları kaydetti:

"Bu duygu ve düşüncelerle, geçmişte olduğu gibi bugün de öğretmenlik mesleğine, onurunu ve itibarını kazandıran, tüm değerleri aynı heyecan ve bilinçle sahiplenen, başta görevi başında şehit düşmüş, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygıyla ve rahmetle anarken, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum."

- SESOB Başkanı Köksal'ın mesajı

SESOB Başkanı Beşir Köksal da geleceğin teminatı olan gençlerin yetişmesinde büyük gayretleri ve emekleri olan öğretmenlerin fedakar ve cefakar bir şekilde çalıştığını belirtti.

Birlik ve beraberliğin teminatının öğretmenler olduğuna dikkati çeken Köksal, öğretmenliğin dünyanın en kutsal mesleği olduğunu ve toplumu inşa eden mimarların da öğretmenler olduğunu vurguladı. 

Öğretmenlik mesleğinin onurunu ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmeyeceğini aktaran Köksal, şunları kaydetti:

"Öğretmenler sevgi dağıtır, içimizi aydınlatır, bizi doğruya yöneltir, bilgili kişi olmamız için çaba gösterir. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesinde bizlere öncülük eder. Sevgileriyle içimizi yeniliğe, gelişmeyi ve bilimi anlatarak düşüncelerimizi aydınlatan doğruluk, dürüstlük ve bilgiyle evrensel değerlere ulaşmamızı sağlayan, bu kutsal mesleği yapan öğretmenlerimize çok şeyler borçluyuz. Çocuklarımıza gösterdikleri özveri, sabır ve hoşgörü için öğretmenlerimize teşekkür ediyorum."