24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Sivas Belediye Başkanı Aydın ve Ulaş Kaymakamı Altun kutlama mesajı yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve Ulaş Kaymakamı Orhan Altun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Aydın, mesajında, öğretmenlerin toplumun en büyük temel taşı olduğunu belirtti. Çocukların küçük yaşlarda öğretmenlerin ellerinde yoğurulduğunu ve şekillendiğini aktaran Aydın, "Her başarılı insanın geçmişinde bir öğretmen vardır. Bugün gerek ülkemizde, gerek dünyada kimler hangi dalda başarı elde etmişlerse bunun temeline indiğimiz zaman öğretmenlerin büyük katkısı olduğunu görürüz" ifadelerini kullandı. 

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu vurgulayan Aydın, şunları kaydetti: 

"Öğretmenler en değerli varlığımızı emanet ettiğimiz, emanet ehli insanlardır. Öğretmenlerimize ne yapsak azdır. Onlar her şeyin en iyisini hak ediyorlar. Bu şehre hizmet ediyorsam bunda en büyük pay, beni yetiştiren öğretmenlerimindir. Bu bakımdan öğretmenler her türlü takdire layık olan insanlardır.

Güneydoğuda görev yapan öğretmenlerimizi önceki gün televizyondan izledim. Orada görev yapmak elbette zordur ancak aşk olursa orada görev yapabilirisiniz. Elbette bu aşk öğretmenlerimizde vardır. Bu ülkeye Atatürk'ler, Fatih'ler, Recep Tayyip Erdoğan'lar yetiştirmişlerdir. Vazifeleri başında şehit olan, ahirete intikal eden öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Bütün öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve huzur dileyerek onların ellerinden öpüyorum. Öğretmenler Günümüz kutlu olsun." 

- Ulaş Kaymakamı Altun'un mesajı

Ulaş Kaymakamı Orhan Altun ise mesajında, insan yetiştirmenin kutsal bir görev olduğunu, bunu yapan öğretmenlerin de fazlasıyla saygıya ve övgüye layık olduklarını belirtti.

"Öğretmenlerimizin başarısı ülkemizin gelecekteki başarısı olacaktır" ifadelerini kullanan Altun, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu aktardı. Ülkenin aydınlık geleceğinin öğretmenlerin alın terinde görüldüğünü kaydeden Altun, "Öğretmenlerimiz her alanda yenileşmeyi savunan, milli birliğimizin, beraberliğimizin, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, geleceğimizin dönüşüm mimarlarıdır" ifadesini kullandı.

Altun, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit olan bütün öğretmenleri rahmet ve minnetle andığını belirterek, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı.