24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
SİVAS (AA) - Sivas'ta, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Atatürk Kültür...

SİVAS (AA) - Sivas'ta, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

 Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, "Milletlerin ve devletlerin varlıklarının devamında ve güçlü olmalarında eğitilmiş insan gücü faktörü önemli rol oynamaktadır" dedi.

Öğretmenlerin, eğitim öğretim ve kültür sahalarındaki rehberlik ve çalışmalarının ülkenin ve milletin istikbalini yakından ilgilendirdiğine dikkati çeken Altınsoy, öğretmenlerin gençliğin mimarları, gençlerinse öğretmenlerin eseri olduğunu söyledi.

Gelişmenin ve yücelmenin önüne dikilen en büyük engelin cehalet olduğunu belirterek, öğretmenlere seslenen Altınsoy, "Milli eğitim davamızın yılmaz, yorulmaz, usanmaz davacısı; cahilin değil cehaletin düşmanı, aydınlığın dostu, geçmişi geleceğe bağlayan ve ikisi arasında köprü olan ilim ve irfan kaynağının başı, çocukların can yoldaşı, bilimin sunucusu, mukaddes adına tüm değerlerin koruyucusu, peygamber mesleği icra eden değerli insanlarsınız" diye konuştu.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin ettiği programda, Selçuk Anadolu Lisesi öğrencileri konser verdi, oratoryo gösterisi sunuldu.

Programa, Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın ve öğrenciler katıldı.