24 Temmuz Basın Bayramı

24 Temmuz Basın Bayramı
24 Temmuz Basın Bayramı
- Gazeteci Adem Yavuz, mezarı başında anıldı

SİVAS (AA) - Kıbrıs Barış Harekatı'nda gazetecilik görevini ifa ettiği sırada şehit olduğu belirtilen gazeteci Adem Yavuz, meslektaşları tarafından Sivas'ın Hafik ilçesinde mezarı başında anıldı. 

Sivas Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fikret Ünsal ve kentte görev yapan bazı gazeteciler Hafik ilçesi Çınarlı Köyü'nde Yavuz'un mezarı başında düzenlenen anma programına katıldı. 

Ünsal, burada yaptığı konuşmada, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Sivaslı şehit gazeteci İsmail Güneş'i, 24 Temmuz Basın Bayramı'nda da Adem Yavuz'u mezarı başında anma kararı aldıklarını söyledi. 

Yavuz'un, Kıbrıs Barış Harekatı sırasında şehit olduğunu belirten Ünsal, "Adem Yavuz'u bilhassa genç nesillerin bilmesi lazım" dedi. 

Türkiye 'nin çok ciddi ve hassas günlerden geçtiğini ifade eden Ünsal, gazetecilerin özellikle bu günlerde milli duruşunu sergilemesi gerektiğini aktardı. 

Basın şehitlerine Allah'tan rahmet dileyen Ünsal, her 24 Temmuz'da Adem Yavuz'u mezarı başında anmayı hedeflediklerini dile getirdi. 

Çınarlı Köyü muhtarı ve aynı zamanda Şehit Gazeteci Adem Yavuz'un yeğeni olan Adem Özmen de Yavuz'un unutulmuş bir şehit gazeteci olduğunu ifade ederek, anma programını düzenleyen Sivas Gazeteciler Cemiyeti'ne teşekkür etti. 


    ETİKETLER:

    Türkiye

    ,

    şehit

    ,

    Gazeteci

    ,

    Güneş

    ,

    genç