26. Vergi Haftası

26. Vergi Haftası
26. Vergi Haftası
- Sivas Vergi Dairesi Başkanı Yazar, Ticaret Borsası Başkanı Hastaoğlu'nu ziyaret etti

SİVAS (AA) - Sivas Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Yazar , 26. Vergi Haftası dolayısıyla Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu'nu ziyaret etti.

Hastaoğlu, ziyarette, Sivas'ta görev yapan tüm Vergi Dairesi personelinin haftasını kutladı.

Vergilerin hizmetlerin yerine getirilmesindeki önemine dikkati çeken Hastaoğlu, "Vergi Haftası kutlamalarının amacı, toplumda farkındalık yaratmak, vergi bilinci oluşturmak, vatandaşlarımıza vergi vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu hatırlatmaktır. Kaliteli hizmet istiyorsak ticaret erbabı olarak üzerimize düşen vergi yükümlülüğünü yerine getirmek zorundayız" ifadesini kullandı.

Yazar ise hafta kapsamında resmi kurumları, meslek odalarını ve borsaları ziyaret ederek, toplumda vergi bilincini yükseltmeye çalışacaklarını belitti.

 

- Bilgilendirme toplantısı

Sivas Ticaret Borsası, Sivas KOSGEB Müdürlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın vizyon ve destekleri hakkında borsa üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Sivas Ticaret Borsası Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya, çok sayıda üye katıldı.

KOSGEB Sivas Hizmet Merkezi Müdürlüğü Kobi Uzmanı Yılmaz Mert, KOSGEB tarafından desteklenen Kredi Faiz Desteği, Genel Destek Programı, Girişimcilik Proje Destek Programı, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı ve KOBİ Proje Destek Programı'nın amaçları ve gerekçeleri hakkında katılımcılara bilgiler verdi. 


  ETİKETLER:

  Borsa

  ,

  Proje

  ,

  Kredi

  ,

  Konferans

  ,

  Vergi

  ,

  faiz

  ,

  yazar

  ,

  Ar-Ge

  ,

  Resmi

  ,

  hizmet