29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

- Suşehri ilçesinde tören düzenlendi

SİVAS (AA) - Sivas'ın Suşehri ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Kaymakam Kadir Perçi, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Hüseyin Aydın ve Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi. Törenin ardından Kaymakam Kadir Perçi, makamında tebrikleri kabul etti.

Perçi, burada yaptığı açıklamada, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele'nin tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı olduğunu söyledi.

Türk Milleti'nin yeniden doğuşuyla kurulan Cumhuriyet'in 91. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını belirten Perçi, şöyle konuştu:

"Aradan geçen 91 yılda başta demokrasi, insan hakları, eğitim , sağlık, bilim, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat edilmiştir. Gelinen bu noktada, artık Türkiye Cumhuriyeti; muasır medeniyet seviyesine ulaşmaya çabalayan bir ülke değil, bu seviyeyi zorlayan, hatta şekillendiren en güçlü adaylardandır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakarlıkla milletimizin gönlünde taht kuran ve ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi duygularla kutluyorum."

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel de yayımladığı mesajda, şunları kaydetti:

"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'imizin 91. yıl dönümünü milletçe büyük bir gururla kutluyoruz. Bu milletin canı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyet'i sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur çünkü Cumhuriyet, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu ülkenin evlatları Türkiye'nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler. Bu duygularla başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularıyla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum."