29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Sivas Belediye Başkanı Aydın, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aydın, mesajında, "92 yıl önceki coşkuyu aynen bugün yaşıyoruz. 90 yılda gelinen mesafenin ve kazanımların farkında olmamız gerekir. Sivas'ta temelini attığımız genç Cumhuriyetimizin bugün 92. yılını kutluyoruz. Bize, bugünü ve bu rejimi armağan eden atalarımıza ne kadar minnet duysak, dua etsek azdır. Bunun kıymetini, içinde bulunduğumuz Ortadoğu coğrafyasına bakarsak daha iyi anlarız" ifadelerini kullandı. 

"Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür" değerlendirmesinde bulunan Aydın, şöyle devam etti:

"Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle geleceğe daha güvenle bakacağız. Bu son derece anlamlı duruşumuzla kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odaklarına bir kez daha en güzel cevabı vermiş olacağız. Bu duygu birliğimizi, geçmişte olduğu gibi bugün de gelecekte de hep koruyacağız. Çünkü biz, farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız. En zor şartlara ve imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz."

Aydın, "Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum" açıklamasında bulundu.