30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
- SESOB Başkanı Köksal, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Köksal, mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın ilelebet yaşayacağını belirterek, bu zaferin Anadolu'nun bağımsızlık ve özgürlüğünden hiçbir zaman taviz vermeyeceğinin de bir göstergesi olduğunu ifade etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın önemine dikkati çeken Köksal, şunları kaydetti:

"30 Ağustos, şanlı tarihimizin özel günlerinden bir tanesidir. Bu savaşla birlikte Türk milleti güç birliği yaparak kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere bir ders vermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin yediden yetmişe verilen var olma mücadelesidir. 1922 yılında 26 Ağustos'ta başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk 'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi dünyaya verilen en önemli mesajdır. Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşı'ndan sonra düşman işgalini sonlandıracak büyük taarruzla 30 Ağustos'ta zafere ulaşılmıştır. Bu zafer, aydınlık yarınların habercisi olmuş, mutlu, huzurlu çağdaş bir yaşamın kapılarını açmıştır.  Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Zafer Bayramını kutluyorum."

Köksal, ülkenin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyeceklerini belirterek, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diledi.