5. Sultan Şehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi

5. Sultan Şehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi
5. Sultan Şehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi
SİVAS (AA) - Sivas'ta, 5. Sultan Şehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi düzenlendi.Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği'nin (SİFAHOD)...

SİVAS (AA) - Sivas'ta, 5. Sultan Şehir Kültür ve Kardeşlik Gecesi düzenlendi.

Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği'nin (SİFAHOD) organizasyonuyla İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Sivas Mevlana Tasavvuf Kültür ve Sema Derneği ve Yavu-Der'in destekleriyle Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen gece, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

SİFAHOD Başkanı Ahmet Ayık, geleneksel hale getirdikleri gecenin beşincisini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, katkı sağlayan ve destek veren hekese teşekkür etti.

Kültür ve kardeşliğe önem vererek zenginlikleri ve değerleri paylaşacaklarını dile getiren Ayık, dernek olarak yurt dışında da tanıtımlar yapacaklarını söyledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan da geceyi düzenleyenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından gecede Sivas Belediyesi mehteran takımı marşlar çaldı, aşıklar kardeşlik üzerine deyişler söyledi. 

Halk oyunları ve kafkas ekibinin gösterisinin ardından Türk Halk Müziği fasıl heyeti, Sivas yöresinden türküler seslendirdi. 

Geceye, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.