"5 yıldızlı otel konforu"nda refakatçi oteli

"5 yıldızlı otel konforu"nda refakatçi oteli
"5 yıldızlı otel konforu"nda refakatçi oteli
- Sivas'ta, Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesine hayırsever iş adamı Ahmet Ünal tarafından yaptırılan ve 4 süit odası bulunan 58 yatak kapasiteli refakatçi otelinin 1 ay sonra hizmete açılması planlanıyor - Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Baktır: - "Refakatçi otelimiz tamamen ücretsiz olmayacak, istismara yol açmaması açısından sembolik bir rakam uygulayacağız. Dolayısıyla kar amacı güdülemeyecek ve ticari amaçla işletilmeyecek"

SİVAS (AA) - SERHAT ZAFER - Sivas'ta hayırsever adamı Ahmet Ünal tarafından yaptırılan "5 yıldızlı otel  konforu"na sahip refakatçi oteli, hasta yakınlarına hizmet vermeye hazırlanıyor.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) yerleşkesinde yapımı tamamlanan ve 1 ay sonra hizmete açılması planlanan refakatçi oteli, konforu ve dizaynıyla 5 yıldızlı oteli andırıyor. 

CÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yakınları tedavi gören refakatçilerin kalacağı otel, 58 yatak kapasiteli olarak hizmet verecek.

Hayırsever iş adamı Ahmet Ünal tarafından yaptırılan üç katlı refakatçi otelinde 4'ü süit olmak üzere 24 oda bulunuyor. 

- Otelde sembolik ücret alınacak

CÜ Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Baktır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayırsever iş adamı Ünal tarafından yaptırılarak CÜ'ye bağışlanan refakatçi otelin vakıf tarafından işletileceğini söyledi.

Otelde, yakınının hastanede kaldığını belgeleyen refakatçilerin kalabileceğini belirten Baktır, hiçbir kar amacı güdülmeyeceğini dile getirdi.

Oteli yaptıran Ünal'ın binanın tamamen hayra yönelik olarak hizmet vermesi konusunda bir şartı olduğunu ifade eden Baktır, "Refakatçi otelimiz tamamen ücretsiz olmayacak, istismara yol açmaması açısından sembolik bir rakam uygulayacağız. Dolayısıyla kar amacı güdülemeyecek ve ticari amaçla işletilmeyecek. Bu konuda oteli yaptıran Ahmet Ünal'la da fikir birliğine vardık" diye konuştu.

Otelin tamamen refakatçilere yönelik olacağını ve dışarıdan başka kimsenin kalmasına müsaade etmeyeceklerini dile getiren Baktır, süit odaların ailelerin kalabileceği şekilde dizayn edildiğini, diğer odaların ise 2 ve 3 yataklı olduğunu ifade etti. 

Engelli odası da bulunan otelde, odaların tamamında televizyon, buzdolabı, kablosuz internet , banyo ve tuvalet bulunduğunu belirten Baktır, bazı illerdeki refakatçi otellerinin misafirhane tarzında olduğunu dile getirerek. "Burası ileri kalitede, emsalleri içerisinde tek olan bir otel" dedi.

Baktır, kafeterya hizmeti de olan refakatçi otelinde kalan vatandaşlara sabah kahvaltısı da verileceğini belirtti. 

CÜ Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Baktır, refakatçi otelinin Sivas'a hayırlı olmasını dileyerek, oteli yaptıran hayırsever iş adamı Ahmet Ünal'a teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Otel

  ,

  Sabah

  ,

  dizayn

  ,

  ,

  kar

  ,

  engelli

  ,

  hizmet