AGD Sivas Şubesi'nden Çanakkale gezisi

AGD Sivas Şubesi'nden Çanakkale gezisi
AGD Sivas Şubesi'nden Çanakkale gezisi
SİVAS (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sivas Şubesi, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı dolayısıyla 250 kişiyi Çanakkale'ye gönderdi.AGD Sivas...

SİVAS (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sivas Şubesi, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı dolayısıyla 250 kişiyi Çanakkale'ye gönderdi.

AGD Sivas Şubesi Başkanı Bülent Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale gezisine 250 kişini katıldığını söyledi.

Çanakkale Zaferi'nin önemine dikkati çeken Şimşek, "Unutmayalım ki ecdat, Çanakkale'de din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan, yanındaki din kardeşini ötekileştirmeden düşmanla mücadele etmiştir. Millet olarak bugün elde ettiğimiz kazanımlar, Çanakkale gibi büyük muharebe ve iman imtihanlarının ardından gelmiştir" diye konuştu.

Her sene yapılan organizasyonları devam ettireceklerini söyleyen Şimşek, "Bu sene de Gençlik ve Spor Bakanlığımızın proje desteğiyle 250 kişilik grupla yola çıkıyoruz. Çanakkale'dekiler başta olmak üzere ülkemiz için canını feda eden bütün aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz" ifadesini kullandı. 

Açıklamanın ardından 250 kişi otobüslerle Çanakkale'ye hareket etti.


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  Anadolu

  ,

  spor

  ,

  Bugün

  ,

  Proje

  ,

  ırk