Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürcan:
- "Vatandaşlarımızın taşın altına elini koymaları önemli. Parasal destekten ziyade gönül ve emek desteği bizim için çok daha önemli"

SİVAS (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, "Vatandaşlarımızın taşın altına elini koymaları önemli. Parasal destekten ziyade gönül ve emek desteği bizim için çok daha önemli" dedi.

Gürcan, bazı ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Sivas'ta, Vali Alim Barut'u ziyaret etti.

Valilik şeref defterini imzalayan Gürcan, ziyarette yaptığı açıklamada, bakanlık olarak sosyal yapıyı önemsediklerini belirterek, bunun eski dönemlerde vakıflar aracılığıyla yürütüldüğünü söyledi.

Gürcan, kentlerde çok hızlı nüfus hareketliliği olduğuna dikkati çekerek, "Nüfusun, ihtiyaçlarını karşılamada ve kopmuş ağlarını düzeltmede kamuya çok düşüyor. Dolayısıyla biz kimsesiz çocuklara, engellilere, yaşlılara, sığınmak durumunda kalan her tür bireyimize, kadınımıza hizmeti götüren, onlara kamunun şefkat elini uzatan bir bakanlığız" diye konuştu.

Yatırımları yerinde görmenin önemine değinen ve sosyal alanda hayır yapan vatandaşlara teşekkür eden Gürcan, "Vatandaşlarımızın taşın altına elini koymaları önemli. Parasal destekten ziyade gönül ve emek desteği bizim için çok daha önemli" dedi.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  nüfus