AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem:
- "En önemli değerlerimizden biri dilimizdir, biri dinimizdir, biri ise tarihimizdir. Bizi diğer milletlerden farklı yapan, bu üç şeydir"

SİVAS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "En önemli değerlerimizden biri dilimizdir, biri dinimizdir, biri ise tarihimizdir. Bizi diğer milletlerden farklı yapan, bu üç şeydir" dedi.

Suşehri Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bir restoranda düzenlenen etkinlikte konuşan Erdem, tarihin en eski mesleklerinden birinin öğretmenlik olduğunu söyledi.

Erdem, öğretmenliğin çok önemli bir meslek olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"İlk peygamberin mesleği de öğretmenliktir. Bütün peygamberler, öğretmenlik yaptı. Peygamberlerin gerçek varisleri öğretmenlerdir. Bu, çok önemli bir meslektir. Gerçekten farklı bir ülke olacaksak, farklı işler yapacaksak, öncelikli olarak eğitime yatırım yapmalıyız. Eğitimin içinde ise öncelik, öğretmenin olmalıdır. Çocuk, çok iyi bir taklitçidir. Öğretmenin yazısı güzelse öğrencinin de yazısı güzeldir. Öğretmen ne ise öğrencisi de odur."

Türkiye 'nin, dünyanın en büyük ve önemli projelerinin hayata geçirildiği bir ülke olduğunu dile getiren Erdem, Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) Projesinin önemini vurguladı. Dünyanın, bu projeye gıptayla baktığını ifade eden Erdem, eğitim noktasında daha iyi projeler yapacaklarına inandığını anlattı.

Bir öğretmenin, her şeyden önce Türkçeyi iyi kullanması gerektiğini bildiren Erdem, şunları kaydetti:

"Öğretmen, Türkçeyi güzel konuşursa, Türkiye, Türkçeyi güzel konuşur. Öğretmenin motivasyonu yerinde olursa Türkiye'nin motivasyonu güzel olur. Öğretmen tebessüm ediyorsa toplum da tebessüm eder. Öğretmenin kaşı kırıksa, tebessümü yoksa o zaman toplum da gergindir. Bu bakımdan öğretmenlik, çok önemli bir meslektir. Çünkü yeni Türkiye'nin mimarları sizler olacaksınız. Bizler, siyasiler olarak birtakım düzenlemeler yaparız, yasaları çıkartırız ama bu yasaların doğru uygulanabilmesi için bu değişimin uygulanmasını yapacak olan, öğretmenlerdir. Bir adam dünyayı kurtarır. Bir adam bir ülkeyi kurtarır. Bir adam bir ili, bir ilçeyi kurtarır. Bakın o bir adamları yetiştirecek sizlersiniz. İşte sizler, dünyayı değiştirecek bir insanın hocası olacaksınız. Türkçenin gelişmesi için herkesin elinden gelenin fazlasını yapması gerekiyor. Türkçemize sahip çıkmak zorundayız. Değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. En önemli değerlerimizden biri dilimizdir, biri dinimizdir, biri ise tarihimizdir. Bizi diğer milletlerden farklı yapan, bu üç şeydir."

 

Etkinliğe, Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, öğretmenler ve aileleri katıldı.