AK Parti Sivas Merkez İlçe Olağan Kongresi

AK Parti Sivas Merkez İlçe Olağan Kongresi
AK Parti Sivas Merkez İlçe Olağan Kongresi
- Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: "Sadece Filistin'deki mazlumlar ve sadece Mescid-i Aksa'nın işgaline 'hayır' demek için 2015 seçimleri yeterlidir, gereklidir, lüzumludur"

SİVAS (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Sadece Filistin'deki mazlumlar ve sadece Mescid-i Aksa'nın işgaline 'hayır' demek için 2015 seçimleri yeterlidir, gereklidir, lüzumludur" dedi.

Güllüce, Fidan Yazıcıoğlu kültür Merkezi'nde düzenlenen, AK Parti Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'ndeki konuşmasında, Türkiye 'nin büyüdüğünü belirterek, hükümetleri döneminde yapılan yatırımları anlattı.

Her kongre ve seçimin bir zirve tırmanışı olduğunu aktaran Güllüce, "Bu zirveye doğru çıktık. Onlarca proje var. Hızlı trenle Londra'yı Bişkek'e, Londra'yı Bakü'ye bağlıyoruz. Abartı değil bunlar. Londra'dan trene binen yük, vatandaş gelecek Boğaz Köprüsü, Marmaray, Sivas, Kars, Ardadan, Tiflis ve Bakü'den geçecek, Asya steplerine kadar gidecek. Bu projenin bitmesi için 2015'te, seçimde aynı hükümetin olması gerekmiyor mu, gerekiyor. Bu seçim önemli. Bu yatırımların bitirilmesini sağlamamız için 2015 önemli değil mi?" diye konuştu.

Güllüce, hükümet, teşkilat olarak durmadan yola devam edeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Dünyada Müslümanlar ve mazlumların derdiyle ilgilenen bu ülkenin insanından başka bir ülke yoktur, maalesef. Katil Suriye'nin karşısında duran bir şey yoktur. Nerede mazlum insan varsa kucak açan ve nerede zalim varsa karşısında olan bu toprakların çocukları. Biz bu toprakların çocukları kalben karşıydı ama ellerinden bir şey gelmiyordu. Ama bir parti ve onun bir lideri oldu, bütün dünyaya rağmen, gerek Başbakanımız gerek Cumhurbaşkanımız halen söylüyor, 'dünya bir araya gelse biz mazlumların yanında olacağız, zalime karşısında olacağız' diyor. Dünyada bunu söyleyen başka bir yer yok, başka bir Müslüman ülkesi de yok."

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerine de tepki gösteren Güllüce, "Sadece Filistin'deki mazlumlar ve sadece Mescid-i Aksa'nın işgaline 'hayır' demek için 2015 seçimleri yeterlidir, gereklidir, lüzumludur" dedi.

Güllüce, konuşmasının ardından Ankara 'ya hareket etti.