AK Partili Yılmaz'ın TBMM Başkanlığına adaylığı

AK Partili Yılmaz'ın TBMM Başkanlığına adaylığı
AK Partili Yılmaz'ın TBMM Başkanlığına adaylığı
- SESOB Başkanı Köksal: "Sivaslı bir hemşehrimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına aday gösterilmesi gurur vericidir"

SİVAS (AA) - Sivas  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, AK Parti Sivas Milletvekili ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın meclis başkanlığına aday gösterilmesinden dolayı mutlu olduklarını bildirdi.

Köksal, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın tekrar milletvekili seçilmesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, bilgi ve tecrübeleriyle güzel hizmetler yapan Yılmaz'ın Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından meclis başkanlığına aday gösterilmesini sevinçle karşıladıklarını kaydetti.

Esnaf teşkilatı olarak her zaman Yılmaz'ın yanında olmaya gayret gösterdiklerini vurgulayan Köksal, "Mili Savunma Bakanımız her zaman teşkilatıma yardımcı olmuş ve sorunlarımızın çözümü için bizlere destek vermiştir. Mütevazı oluşu, uzlaştırıcı kişiliğe sahip olması, tecrübeleri ile her zaman Sivaslıların takdirini kazanmıştır. İlimize yaptığı ziyaretlerde teşkilatımızı ve esnaflarımız hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır" ifadelerini kullandı.

Köksal, sözlerine şöyle devam etti:

"Sivaslı bir hemşehrimizin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına aday gösterilmesi gurur vericidir. Bakanımızı bu önemli göreve layık gören ve aday gösteren başta Başbakanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere, MYK üyelerine ve AK Parti milletvekillerine teşekkür ediyoruz. Sayın bakanımız TBMM başkanlığına seçilmesi halinde bu görevi de en güzel şekilde yerine getirecektir. Meclis başkanı adayımıza esnaf teşkilatı olarak başarılar diliyorum."