Akıncılar'da "Madde Bağımlılığı" semineri düzenlendi

Akıncılar'da "Madde Bağımlılığı" semineri düzenlendi
Akıncılar'da "Madde Bağımlılığı" semineri düzenlendi
SİVAS (AA) - Akıncılar ilçesinde "Madde Bağımlılığı" ve "Bağımlılık ile Mücadele" konularında seminer düzenlendi.Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitim...

SİVAS (AA) - Akıncılar ilçesinde "Madde Bağımlılığı" ve "Bağımlılık ile Mücadele" konularında seminer düzenlendi.

Türkiye bağımlılıkla mücadele eğitim programı kapsamında, ilçedeki bir konferans salonunda düzenlenen seminerde, ilçe hastanesinde görevli Ebe Gülden Yıldırım tarafından, "Madde Bağımlılığı" ve "Bağımlılıkla Mücadele" konularında seminer verildi.

Seminerde, Türkiye genelinde uyuşturucu kullanım yaşının giderek düştüğünü söyleyen Yıldırım, 14 yaş altında madde bağımlılarının olduğunu belirterek, "Bağımlılık denince akla sadece madde bağımlılığı, sigara, alkol gelmekle birlikte gelişen teknoloji ile bilgisayar ve internet bağımlılığı denen yeni bir bağımlılık kavramının daha ortaya çıktığı düşünülmektedir. Oyun, internet, bilgisayar gibi teknolojik aletlerin yoğun kullanımı sonucu sosyal , akademik ve psikolojik sorunlar oluşabilmektedir" ifadelerini kullandı. 

Seminere, Kaymakam Yaşar Kemal Yılmaz, Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Şen, Yeşilay Sivas Şube Başkanı Bülent Akın ve davetliler katıldı.