Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- SESOB Başkanı Köksal, kutlama mesajı yayımladı

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutladı.

Köksal, mesajında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 6 Nisan 1920'de kurulan AA'nın kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutladığını belirtti.

"Halkımıza, esnaf ve sanatkarımıza kuruluşundan bugüne kadar doğru, tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde görevini yürüten, sorunları doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme getiren yayıncılık anlayışını sürdüren Anadolu Ajansı'nın yıl dönümünü kutlarım" ifadelerini kullanan Köksal, şöyle devam etti:

"Anadolu Ajansı kurulduğu günden itibaren habercilik alanında güvenilirliğini kanıtlamış ve yaptığı haberlerle ülke genelinde ve ilimizde önemli bir haber kaynağı olmuştur. Bu alanda doğru, ilkeli ve tarafsız haberciliğin yerleşmesinde Anadolu Ajansı her zaman öncülük etmiştir ve etmeye de devam etmektedir. Yerel basınımız için de Anadolu Ajansı önemli bir değerdir. Anadolu Ajansı, yaptığı haberler ve ülke ekonomisine kattığı değerlerle ülkemizin markası haline gelmiş ve ülkemizin temel taşı olmuştur. Çağımızın en dinamik sektörlerinden biri olan basın sektörü, insanlarla haber ve bilgi akışı sağlamak için en önemli iletişim aracıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve her geçen gün teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek kendini yenileyen ve bugünlere gelen Anadolu Ajansı, ülkemizin de en güçlü sesi olmuş ve olmaya da devam edecektir."