Anadolu'nun El-Hamrası'nı yerli rehberler tanıtacak

Anadolu'nun El-Hamrası'nı yerli rehberler tanıtacak
Anadolu'nun El-Hamrası'nı yerli rehberler tanıtacak
SİVAS (AA) - UNESCO'nun "Dünya Kültür Mirası Listesi"nde yer alan ve Avrupalı bazı bilim adamlarınca "Anadolu'nun El Hamrası" olarak nitelenen...

SİVAS (AA) - UNESCO'nun " Dünya Kültür Mirası Listesi"nde yer alan ve Avrupalı bazı bilim adamlarınca " Anadolu 'nun El Hamrası" olarak nitelenen Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası'na gelen yabancı turistlere rehberlik hizmeti vermek amacıyla açılan İngilizce kursunun ilk etabı tamamlandı.

Divriği Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Babamgül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kaymakam Mehmet Nebi Kaya'nın üzerinde durduğu ve yaklaşık 4 aydır devam eden İngilizce kursunun ilk etabının bittiğini belirtti.

İlçede özellikle yabancı turistlere yönelik rehberlik hizmeti vermek üzere açtıkları kursa 20 kursiyerin başvurduğunu aktaran Babamgül, şunları kaydetti:

"Kursumuz hafta sonları 4 ay boyunca devam etti. Kursiyerlerimizin hummalı çalışması sayesinde şu aşamada A1 seviyesini bitirdik. Elimizde tarihi camimizin İngilizce anlatım metni var ve bu metin üzerinden pratik uygulama çalışması yapılıyor. Henüz tam istenilen düzeyde olmasa da gelecek zamanda kursun ikinci etabı olan A2 sınıfında öğrenilecek cümle kurma ve pratik uygulamanın devamı olarak profesyonel anlamda kursiyerlerimiz eğitimlerini tamamlayacak. Ben özellikle kursun başından sonuna kadar bizleri destekleyen Kaymakamımız Mehmet Nebi Kaya'ya, İngilizce hocalarımız Yusuf Kanaç ve Özlem Şimşek'e teşekkür ederim. Gönüllü rehberlik hizmeti verecek olan gönüllü kursiyerlerimize de emeklerine sağlık diyorum." 

İngilizce öğretmeni Yusuf Kanaç ise 4 aydır devam eden kurs dönemi boyunca dersleri aksatmayan kursiyerlere teşekkür ederek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Pratik uygulama çalışmaları esnasında tarihi eseri gezen yabancı bir turistle iletişim kuran kursiyerler kısa tanıtımlar yaptı.