Ankara'daki patlama

Ankara'daki patlama
Ankara'daki patlama
- TBMM Başkanı Yılmaz: - "Şunu söyledik, terör zarar verebilir, terörün zarar verme potansiyeli var ama terörün kazanma şansı hiç yok. Hiçbir zaman da olmayacaktır" - Kültür ve Turizm Bakanı Topçu: - "Alçakça, kahpece, kalleşçe bir saldırı. Bugüne kadar benzerlerini ne yazık ki yaşadık. İşte terör ve terörizm ne yazık ki böyle bir şey. Masumiyet dinlemez"

SİVAS (AA) - TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Ankara 'daki patlamaya ilişkin, "Şunu söyledik, terör zarar verebilir, terörün zarar verme potansiyeli var ama terörün kazanma şansı hiç yok. Hiçbir zaman da olmayacaktır" dedi.

Yılmaz, Sivas'ta Şemsi Sivas-i Kütüphanesi açılışında yaptığı konuşmada, Ankara'daki patlamaya dair, " Bugün Ankara'daki bir terör olayında ölen kardeşlerimize, vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Şunu söyledik, terör zarar verebilir, terörün zarar verme potansiyeli var ama terörün kazanma şansı hiç yok. Hiçbir zaman da olmayacaktır. Peki kazanamayacağı bir davayı bildiği halde niçin teröre devam eder? Çünkü iradesi kendinde değildir, dışarıdan güdümlüler de ondan" değerlendirmesinde bulundu.

Bu milletin birliğine, beraberliğine zarar verilmek istendiğini vurgulayan Yılmaz, "İstiyorlar ki bu milletin medeniyet yürüyüşünü aksatabilsinler. İnşallah, bu millet bir ve beraber oldukça, kardeş oldukça bu kervan yoluna devam edecek. Sadece bu coğrafyanın değil, bütün mazlum milletlerin de umudu olmaya devam edecektir" diye konuştu.

- Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu  

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu da açılışın ardından basın mensuplarının Ankara'daki patlamaya ilişkin sorusu üzerine, "Alçakça, kahpece, kalleşçe bir saldırı. Bugüne kadar benzerlerini ne yazık ki yaşadık. İşte terör ve terörizm ne yazık ki böyle bir şey. Masumiyet dinlemez. Bu saldırıyla da görüyoruz ki bu bir Kürt-Türkmen savaşı değildir. Bunun için her zamankinden fazla birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz" dedi.

Bakan Topçu, şunları kaydetti:

"Teröre ve terörizme karşı, bölücü teröre karşı Kürt, Türkmen dedelerimiz Çanakkale'de neyi yaptıysa bir ve beraber onu yapacağız. Zaten bu alçakça saldırılarda göstermektedir ki yılanın beli kırılmış, kafası ayrı kuyruğu ayrı hareket ediyor. İnşallah, dost da düşman da görecek, bizimle uğraşanlar da görecek ki bu millet, bundan evvelki tuzaklardan kurtulduğu gibi bundan da kurtulacak. Çünkü bu milletin, dünyaya barışı, huzuru ve refahı getirmek gibi ilahi bir kaderi var. Zaman zaman bunlar çeşitli tuzaklarla, ihanet şebekeleriyle kesintiye uğrayabilir. Ama bu onları sevindirmesin, bu ilahi kaderin bitmesi tükenmesi ancak o ilahi kaderi yazanın elindedir. Dünyaya barışı, huzuru, refahı getirmek bize nasip olacak."