Arabuluculuk Daire Başkanı Öztatar'dan, SESOB'a ziyaret

Arabuluculuk Daire Başkanı Öztatar'dan, SESOB'a ziyaret
Arabuluculuk Daire Başkanı Öztatar'dan, SESOB'a ziyaret
SİVAS (AA) - Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir...

SİVAS (AA) - Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal'ı ziyaret etti.

SESOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Barosu tarafından düzenlenen "Arabuluculuk Sempozyumu" için kentte bulunan Öztatar, Köksal'ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Arabuluculuk sayesinde mahkemelerdeki yoğunluğun azalacağını aktaran Öztatar, "Arabuluculuk kaybedeni olmayan bir çözüm yoludur. Amacımız yönlendirmeler yaparak husumetleri ortadan kaldırmak ve çözüm yolu bulmaktır. Arabuluculuk Daire Başkanlığı olarak illerde eğitimler vererek Tahkim Arabuluculuk Merkezleri kuracağız. Böylece, insanlar mahkemelere gitmeden güvenlik ve gizlilik esasları çerçevesinde mahkeme önünde konuşamayacakları konuları rahatlıkla konuşabilecekler. Mahkemeye göre çok hızlıdır" ifadesini kullandı.

Köksal da esnaf teşkilatının ve esnafların her zaman arabuluculuk yaptığını belirterek, esnafta arabuluculuğun geçmişe dayandığını kaydetti.