Atatürk'ün Sivas'a gelişinin 96. yıl dönümü

Atatürk'ün Sivas'a gelişinin 96. yıl dönümü
Atatürk'ün Sivas'a gelişinin 96. yıl dönümü
- Sivas'a ve Cumhuriyet'e İlk Adım Anıtı önünde tören düzenlendi

SİVAS (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün Sivas'a ilk gelişinin 96. yıl dönümü törenle kutlandı.

Sivas'a ve Cumhuriyet'e İlk Adım Anıtı önünde düzenlenen törende, Vali Alim Barut, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır ve Belediye Başkan Sami Aydın, anıta çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Barut, Anıt Şeref Defteri'ni imzaladı. 

Barut, deftere şunları yazdı:

"Bir kez daha tüm Sivaslılar olarak huzurundayız. Türk milleti tarih sahnesinde yerini aldığından itibaren her zaman şanla, şerefle bağımsızlığına sahip çıkmış ve en zor dönemde bile birlik ve berberlik içinde büyük bir mücadele sonunda cumhuriyetimizi kurmuştur. Herkes şuna inanmalıdır ki milletimiz sonsuza kadar var olacaktır. Belirlediği 2023, 2071 hedeflerine ulaşmak için azim ve kararlılıkla çalışmaktadır ve çalışamaya da devam edecektir. Bilimi, sanayisi, teknolojisi ve  sosyal hayatıyla dünyanın en gelişmiş devletleri arasında yer almak için mücadele edecektir. Bu duygu ve düşüncelere Sivas'a teşrifinizin 96. yıl dönümünde sizi ve silah arkadaşlarınızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhunuz şad olsun."

Törende, Atatürk Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ayhan Boztepe günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı, halk oyunları ekibi gösteri sundu.

Askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı törenin sonunda bazı vatandaşlar anıtın önünde fotoğraf çektirdi.