Av koruma araçlarına güvenlik kamerası

Av koruma araçlarına güvenlik kamerası
Av koruma araçlarına güvenlik kamerası
SİVAS (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sivas İl Şube Müdürlüğü av koruma ekipleri araçlarında güvenlik kamerası uygulamasına başlandı.Şube...

SİVAS (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sivas İl Şube Müdürlüğü av koruma ekipleri araçlarında güvenlik kamerası uygulamasına başlandı.

Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Sivas İl Şube Müdürü Selami Şahinbay, hayatın her alanında, birçok amaç dahilinde güvenlik kameralarının kullanıldığını belirtti.

Şahinbay, kameralarla çalışmaların destekleneceğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Ekiplerimizin sahalarda yapmış oldukları çalışmalarda gerek yaban hayatı envanteri gerekse de önleyici ve destekleyici güvenlik amaçları kapsamında, Sivas sınırları dahilinde Av Koruma ve Kontrol Araçlarına, müdürlüğümüzce araç kamerası yerleştirilerek denetimler yapılmaktadır. Yapılan bu çalışmalarla ilimizin ekosistemine ait biyolojik çeşitliliğini ortaya koyan, yaban hayvanlarının tespiti de mümkün olabilmektedir. Bu çalışmayla Sivas'a ait av ve yaban hayvanlarının doğal görüntülerinin kaydı da mümkün olabilmektedir."