Ayağı kırık sokak kedisine öğrenciler sahip çıktı

Ayağı kırık sokak kedisine öğrenciler sahip çıktı
Ayağı kırık sokak kedisine öğrenciler sahip çıktı
SİVAS (AA) - Ulaş İlkokulu bahçesinde sağ ön ayağı kırık sokak kedisine öğrenciler sahip çıktı.Ulaş İlkokulu özel eğitim sınıfı...

SİVAS (AA) - Ulaş İlkokulu bahçesinde sağ ön ayağı kırık sokak kedisine öğrenciler sahip çıktı.

Ulaş İlkokulu özel eğitim sınıfı öğrencileri, teneffüste okul bahçesinde yürümekte zorlanan sokak kedisi buldu. Öğrenciler ve öğretmenleri tarafından Ulaş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli veterinere götürülen kedinin sağ ön ayağının kırık olduğu tespit edildi. Kedinin tedavisi, veteriner tarafından yapıldı.

Öğretmen Samen Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Öğrenciler, teneffüste okul bahçesinde oynarken sokak kedisini görüyor. Öğrencilerimizden Sıla Karakaya, Melih Topçu ve Sude Naz Şimşek, kediyi bana getirdi. Kediyi bir kutuya koyarak İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli veterinere götürdük. Veterinerin muayenesi sonucunda kedinin ayağının kırık olduğu tespit edildi.  Veteriner, kedinin kırık ayağını sardı, kediyi okula getirdik. Okulda bir gün kaldı fakat kalabalıkta kedi rahatsız oldu. Öğrencilerimizden Sude Naz Şimşek ailesiyle görüştüğünü, kediyi eve götüreceğini söyledi. Kediyi Sude'nin ailesinin evine götürdük, bakımı evde devam ediyor" diye konuştu.

Aksoy, öğrencileriyle bu örnek davranışlarından dolayı gurur duyduğunu söyledi.

Sude Naz Şimşek ise " Hava çok soğuk, ayağı kırık kediyi dışarıda bırakamazdım. Şimdi annemin yardımıyla evde besliyorum, bize alıştı. Havalar ısınana kadar bakacağım, hava ısındıktan sonra da kedimi bırakmam. Adını 'Boncuk' koydum" dedi.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  Sıla

  ,

  Öğretmen

  ,

  Hava

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  kedi

  ,

  eğitim