Ayhan, Sıcak Çermik'te incelemelerde bulundu

SİVAS (AA) - İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Sıcak Çermik'te incelemelerde bulundu.Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

SİVAS (AA) - İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Sıcak Çermik'te incelemelerde bulundu.

Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ayhan, bölgedeki sondaj çalışmalarını yerinde görerek, yetkililerden bilgi aldı.

Sıcak Çermik'te vasfını yitirmiş 2 kuyuya dolgu yapıldığını, kuyulardaki kaçakların onarımıyla sızmaların engellendiğini aktaran Ayhan, bu bölgeye yapılan harcamanın 250 bin lira olduğunu belirtti.

Ayhan, Sıcak Çermik'te yoğun bir çalışma dönemine girildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bölgede yapılan tesislerin, mevcut kamu binalarının ve villaların kullandığı kaynakları daha disipline etmek, termal su ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni bir kuyu açma kararı verdik. Bunu da Sivas İl Özel İdaresi olarak 450 bin lira karşılığında Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü ile yürütmekteyiz. Bu kuyu açıldıktan sonra kaynak koruma raporu hazırlanarak, bölgede yeni bir imar planlaması revize edilecek ve yapılan yeni yatırımların hızlı bir şekilde önü açılacaktır. Kuyu ve imar çalışmalarının ardından Sıcak Çermik-Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi yol bağlantısının yapım çalışmalarını planlanıyoruz. Böylece bölgenin gelişim sürecinin daha da hızlanacak."


  ETİKETLER:

  Turizm

  ,

  Kamu

  ,

  Maden

  ,

  lira

  ,

  kış

  ,

  kaynak

  ,

  koruma

  ,

  sıcak

  ,

  termal