Azerbaycan izci grubu, Sivas Valisi Barut'u ziyaret etti

Azerbaycan izci grubu, Sivas Valisi Barut'u ziyaret etti
Azerbaycan izci grubu, Sivas Valisi Barut'u ziyaret etti
SİVAS (AA) - Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Türkiye'de bulunan Azerbaycan izci grubu, Sivas Valisi Alim Barut'u...

SİVAS (AA) - Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında  Türkiye 'de bulunan Azerbaycan izci grubu, Sivas Valisi Alim Barut'u ziyaret etti.

Barut, Azerbaycan'dan gelen 52 kişilik izci grubunu, Hasan Canpolat Salonu'nda kabul etti. Kabulde konuşan Vali Barut, izciliğin hayat ilkeleri ve davranışları yönünden gençleri iyiye ve güzele yönelttiğini belirterek, izciliği devlet ve resmi kurumlar olarak desteklediklerini söyledi.

Azerbaycan ile Türkiye'nin "Tek Millet İki Devlet" olduğunu ifade eden Barut, "Biz Azerbaycan'ı her ne kadar ülke olarak, devlet olarak, toprak olarak ayrı olsak bile bizden ayrı bilmiyoruz. Onların da bizleri ayrı bilmediğini biliyorum. Dolayısıyla bu da kardeşliğe güzel bir ifade oluyor" dedi.

Barut, ziyaret kapsamında izci grubu üyelerine hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi. İzci grubu üyeleri de Vali Barut'a plaket taktim etti.