Bağışlanan kurbanlıklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak

Bağışlanan kurbanlıklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak
Bağışlanan kurbanlıklar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak
SİVAS (AA) - Hayat Ağacı Derneğince, hayır sahiplerinin bağışlarıyla kesilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı...

SİVAS (AA) -  Hayat Ağacı Derneğince, hayır sahiplerinin bağışlarıyla kesilen büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıkların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı bildirildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, sığır etlerinin kemiksiz, koyun etlerinin ise kemikli paketlerle dağıtılacağı belirtildi.

Açıklamada, kurbanlıklardan elde edilen yaklaşık 20 ton etin kemiklerinden sıyrıldıktan sonra, 2,5 kilogramlık paketler halinde dernekte derin dondurucularda şoklandığı ifade edilerek, etlerin bir süre dinlendirildikten sonra gıda bankasındaki reyona yerleştirildiği kaydedildi.

Büyükbaş kurbanlıkların, kaburga ve diğer kemiklerinden sıyrılan etlerin sucuk olarak değerlendirildiği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hayat Ağacı Derneği'nde kaydı bulunan yaklaşık 750 civarında ihtiyaç sahibi, her ay gıda bankasından düzenli olarak alışveriş yapıyor. Hayır sahiplerinin kurban ve diğer bağışlarıyla bu aileler, kendilerine belirlenen limitler dışında aylık alışverişlerinde limit dışı ücretsiz et alabiliyorlar."


  ETİKETLER:

  hayat

  ,

  Alışveriş

  ,

  Kurban

  ,

  gıda