Balık adamlar Tödürge ve Gökpınar göllerine dalacak

Balık adamlar Tödürge ve Gökpınar göllerine dalacak
Balık adamlar Tödürge ve Gökpınar göllerine dalacak
- Buz altı ve yüksek irtifa dalışına 35 balık adam katılacak

SİVAS (AA) - Afet ve Acil Durum Müdürlükleri (AFAD) bünyesindeki 35 balık adamın Tödürge ve Gökpınar göllerine dalış yapacak.

İl AFAD Müdürü Nazif Ekici, yaptığı yazılı açıklamada, müdürlük bünyesindeki arama kurtarma ekiplerinin zor şartlarda su altı ve su üstü arama-kurtarma kabiliyetlerinin artırılması amacıyla Sivas, Diyarbakır , Tokat, Adana , Elazığ ve Erzurum AFAD Sualtı ve Suüstü Arama Kurtarma ekiplerinin katılımıyla 9 Şubat Pazartesi günü Zara ilçesi Tödürge Gölü'nde buz altı dalışı, 10 Şubat Salı günü ise Gürün ilçesi Gökpınar Gölü'nde yüksek irtifa dalışı gerçekleştirileceğini bildirdi. 

Her iki dalışa 35 balık adamın katılacağını kaydeden Ekici, faaliyeti geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirtti. 

Sivas'ta çok sayıda baraj ve göletle akarsu yataklarının bulunması nedeniyle yıl içerisinde boğulma vakaları meydana geldiğini anımsatan Ekici, "Gerek bu durumlara hazırlık ve gerekse sportif dalış amacıyla bugüne kadar ilimizde çeşitli seviyelerde yaklaşık 500 balık adam yetiştirilmiştir. İlimizin tanıtımıyla su altı ve su üstü arama ve kurtarma konusunda ilimizi Orta Anadolu 'nun merkezi haline getirmek amacıyla bu faaliyetlerin geleneksel hale getirilmesi düşünülmektedir" ifadelirini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Diyarbakır

  ,

  Anadolu

  ,

  Gürün

  ,

  afet

  ,

  AFAD