Baraj suyu yükselince piknik alanı su altında kaldı

Baraj suyu yükselince piknik alanı su altında kaldı
Baraj suyu yükselince piknik alanı su altında kaldı
- Sivas'ın Suşehri ilçesindeki Kılıçkaya Baraj Gölü'nün su seviyesinin yükselmesi sonucu belediyeye ait sosyal tesisleri su bastı

SİVAS (AA) - Suşehri ilçesindeki Kılıçkaya Barajı'nda su seviyesinin yükselmesi sonucu, gölünün kenarındaki sosyal tesis su altında kaldı.

İlçeye 20 kilometre mesafede, Türkmenler köyü yakınındaki Kılıçkaya Barajı sosyal tesislerinin bulunduğu baraj gölünün su seviyesi, karların erimesiyle yükseldi. Su seviyesinin yükselmesi, Suşehri Belediyesine ait sosyal tesisteki  çocuk oyun alanları, piknik masaları ve kameriyelerin su içinde kalmasına neden oldu.

Yetkililer, baraj gölünde suyun son yılların en yüksek seviyesine ulaştığını, baraj kapaklarının açılmaması için elektrik üretim tribünlerinin sürekli çalıştırıldığını bildirdi.

Sosyal tesisin bulunduğu alana piknik yapmak için gelen vatandaşlardan İsmet Karakaya, piknik alanınındaki masaların sular içinde kalmasına çok şaşırdıklarını söyledi. Karakaya, "Bugüne kadar bu barajın bu kadar dolduğunu görmedim. Bu kadar dolmasına da çok şaşırdım" dedi.

Suyu seviyesinin yükselmesi nedeniyle, ağaçların da su içerisinde kaldığı görüldü.


  ETİKETLER:

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  elektrik

  ,

  sosyal