Başbakan Davutoğlu Sivas'a geliyor

Başbakan Davutoğlu Sivas'a geliyor
Başbakan Davutoğlu Sivas'a geliyor
- Sivas Belediye Başkanı Aydın: "Böyle bir programın şehrimiz için son derece önemli olduğuna inanıyoruz

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Sivas ziyaretinin kent için önemli olduğunu söyledi.

Aydın, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, "Böyle bir programın şehrimiz için son derece önemli olduğuna inanıyoruz" dedi.

Ziyaretin kamuoyunun beklediği önemli projeler için yeni bir adımın atılmasına vesile olacağını düşündüklerini ifade eden Aydın, "AK  Parti 'nin 5. Olağan Kongresi'nin hem partimiz hem şehrimiz hem de teşkilatımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Sivas olarak bu ziyarete sivil toplum örgütleriyle kamuoyuyla Sivaslılarla en iyi şekilde hazırlanmakta olduğumuzu görüyorum" diye konuştu.

Aydın, sözlerine şöyle devam etti:

"Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, Sivaslıların müjde olarak beklediği ikinci devlet üniversitesi, Kızılırmak Projesi ve şehrimizin ihtiyacı olan birçok projeyle ilgili talepler arz edilecek. İnanıyorum ki projelerin birçoğuyla ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu bizleri sevindirecek. Sivas 8 asır önce 4 adet üniversitesi olan bir şehirdi. Sivas'ın özünde, tarihinde ilim, bilim, sanat ve kültür var. Sivas'ı tekrar ilim, kültür ve bilim şehri yapmak istiyoruz. İkinci üniversite Sivas'a büyük bir canlılık getirecek. Vakıf üniversiteleriyle taleplerin önünü açacağız."