Başkan Aydın'dan Bakan Güllüce'ye ziyaret

Başkan Aydın'dan Bakan Güllüce'ye ziyaret
Başkan Aydın'dan Bakan Güllüce'ye ziyaret
SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ın Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'yi ziyaret ettiği bildirildi. Sivas Belediyesinden yapılan...

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın 'ın  Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'yi ziyaret ettiği bildirildi. 

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aydın, ziyaretinde Sivas'ın kentsel dönüşümüyle ilgili bazı konularda Güllüce ile görüştü.

Esentepe Mahallesi'nin kentsel dönüşümü için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Sivas Belediyesi arasında 20 Mart'ta protokol imzalanacağını belirten Aydın, törene Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin'in de katılacağını ifade etti.

Aydın, Esentepe Mahallesi'nin kapsadığı 80 hektarlık alan için kentsel tasarım projesi hazırlanacağını ve projeyi Çevre ve Şehircilik Bakanlığının destekleyeceğini belirtti. 

Öte yandan Aydın'ın, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına atanan Feridun Bilgin'i de ziyaret ederek tebrik ettiği ifade edildi.