Belediyeden ev hayvanı yetiştiriciliği eğitimi

Belediyeden ev hayvanı yetiştiriciliği eğitimi
Belediyeden ev hayvanı yetiştiriciliği eğitimi
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ev ve süs hayvanları yetiştiriciliği konusunda iş yeri açmak isteyen kişiler için eğitim...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, ev ve süs hayvanları yetiştiriciliği konusunda yeri açmak isteyen kişiler için eğitim semineri düzenledi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen seminerde, katılımcılara ev ve süs hayvanlarının bakımı, barınması, hastalıkları ve yaşamlarını nasıl sürdürebilecekleri hakkında bilgiler verildi.

 Seminerde, Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zahit Tevfik Ağaoğlu, egzotik hayvanların hastalıkları hakkında, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü eğitimcisi orman mühendisi Ruşen Kıncal ise nesli tehlike altında olan hayvanlar konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Yetiştiriciliği Şubesi veteriner hekimi Şahabettin Yıldız ise ruhsatlandırma ve işletmelerin açılması noktasında kanunda yer alan dayanaklar ve denetimler konusunu anlattı. Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özcan Karataş da ekolojik hayvan yetiştiriciliğine değindi.

Seminere, kentte ev ve süs hayvanları alanında ticari işletme sahibi olmak isteyenler ve mevcut iş yeri sahipleri katıldı.