Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Sivas'ta anma töreni düzenlendi

SİVAS (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , ebediyete intikalinin 76. yılı dolayısıyla Sivas'ta törenle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende, Sivas Valisi Alim Barut, Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celalettin Sağır, Belediye Başkanı Sami Aydın, CHP İl Başkanı Ulaş Karasu ve Atatürkçü Düşünce Derneği adına öğrenciler, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Vali Barut, tören sonunda yaptığı konuşmada, Cumhuriyet kenti Sivas'ta, Ulu Önder Atatürk'ün huzurunda olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Milletin kurtuluş kararlarının verildiği Sivas Kongresi'ne ev sahipliği yapan Sivaslıların, bugün de aynı ruh ve heyecanı yüreklerinde hissettiklerini ve bunun haklı gururunu yaşadıklarını dile getiren Barut, "Ebediyete intikalinizin 76. yılında, üzerine aldığı sorumluluğu taşımaya devam eden Sivaslılar, sizi, silah arkadaşlarınızı ve nice adsız kahramanları rahmet, minnet ve şükranla anıyor" diye konuştu.

Daha sonra Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlen törene geçen Barut ve beraberindeki protokol üyeleri, burada Sivas Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen programı izledi.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu, sinevizyon ve oratoryo gösterilerinin sunulduğu program, müzik korosu tarafından Atatürk'ün sevdiği şarkıların seslendirilmesiyle sona erdi.