Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Muharip Gaziler ile Şehit Aileleri ve...

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Muharip Gaziler ile Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğini ziyaret etti.

Barut, Muharip Gaziler Derneğindeki ziyaretinde yaptığı konuşmada, "Zaferlerin kazanılmasında öncelikle tabiki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, daha sonraki dönemlerde de Türkiye Cumhuriyetini yaşatıp bugüne getiren milletimizin temiz evlatlarını, onların hepsini saygı ve sevgilerimle anıyorum. Yaşayanlara uzun ömürler diliyorum" dedi.

Daha sonra Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğini ziyaret eden Barut, şehit ailelerine ve Türk milletine sabırlar diledi.

Barut, bugünlere gazi ve şehitlerin sayesinde gelindiğine dikkati çekerek, "Gazilerimizle, şehitlerimizle bugünlere ulaştık. O meydan muharebesini kazanan orduya, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aynı minnet ve sevgi duygularımızı ifade ediyoruz" dedi.

Ziyaretlerde, 5'inci  Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, Belediye Başkanı Sami Aydın da hazır bulundu.