Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
- AK Parti Sivas İl Başkanı Şahin, mesaj yayımladı

SİVAS (AA) -  AK Parti Sivas İl Başkanı Ziya Şahin, 30 Ağustos  Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla mesajı yayımladı. 

Şahin, mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlayarak, "30 Ağustos'ta Türk milleti bir daha büyüklüğünü  göstermiş ve düşmanı denize dökmüştür. Düşmanı denize dökerken Türkler, Kürtler, Araplar, Çerkezler, Boşnaklar ve bu topraklarda yaşayan bütün herkes hep birlikte omuz omuza mücadele etmiş şehit olmuş, gazi olmuşlardır. Dolayısıyla milletin birlik hamurunun verildiği, yapıldığı bir bayramdır bugün " ifadelerine yer verdi.

Doğu ve Güneydoğu Bölgelerinde belirli şiddet hareketlerinin olduğunu hatırlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Bunlar 30 Ağustos ruhunu bilmeyen, unutmuş olan insanlardan oluşan bir grup. Ancak Türk Milleti, Türk Devleti büyüktür, yücedir ve bunların üstesinden gelmektedir. Nitekim kısa zamanda büyük mesafe alınmıştır. Onlara bunu hatırlatarak 30 Ağustos ruhunu, Çanakkale Ruhunu bir daha yaşamalarını dilerim. Aksi takdirde devletin gücü altında ezileceklerdir. Onun için bundan sonra ülkemizde birlik, beraberlik içerisinde yaşayabilmek için teröre, şiddete son vermeleri gerektiğini görmeleri lazım."