Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü

Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
Büyük Zafer'in 93. yıl dönümü
- Sivas'ın ilçelerinde tören düzenlendi

SİVAS (AA) - 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Sivas'ın Şarkışla, Ulaş, Suşehri ilçelerinde tören düzenlendi.

Şarkışla'da Gülsu Meydanı'nda düzenlenen törende, Kaymakam Akif Pektaş, Garnizon Komutanı Jandarma Üstteğmen Ramazan Ergel ve Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Kaymakam Pektaş, belediye hizmet binasında tebrikleri kabul etti.

- Ulaş

Ulaş Kaymakamı Orhan Altun, Ulaş İlçe Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Osman Kabakçı ve Belediye Başkanı İsrafil Göçgün,  Hükümet Konağındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrenciler ve askerler şiir okudu. 

Jandarma Astsubay Üstçavuş Ali Rıza Yıldız, törende yaptığı konuşmada, "Türk tarihine altın harflerle yazılmış olan bu zaferin 93. yıl dönümünde Türk Milletin mensubu olmakla ne kadar gurur duysanız azdır. Bu bayram, Türk milletine ve onun bağrından çıkan kahraman ordusuna kutlu olsun" dedi.

Törene, İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Fahri Doğan, askerler, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

Daha sonra Kaymakam Altun, makamında tebrikleri kabul etti. 

- Suşehri 

Suşehri Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Personel Astsubay Kıdemli Çavuş Özkan Göç yaptı.

Göç, Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran büyük zaferin yıl dönümünü gururla kutlamanın heyecanı içinde bulunulduğunu belirterek, "En zor şartlarda ülkesini zulümden, felaketten ve sıkıntılardan kurtarmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri, çağın ihtiyaç duyduğu niteliklerle donanmış olarak yurdunu ve ulusunu iç ve dış her türlü tehlikeye karşı koruma ve kollama görevini hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan yerine getirmektedir" dedi.

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu program, Suşehri Kaymakamlığına vekaleten bakan Koyulhisar Kaymakamı Mustafa Güngör'ün, kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesiyle devam etti. 

 Programa, İlçe Garnizon Komutanı Askerlik Şube Başkanı Personel Yarbay Hüseyin Aydın, Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ve daire amirleri katıldı.

- Gürün

Gürün Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir makamında tebrikleri kabul etti. 

Törene Gürün Belediye Başkanı Nami Çifçi ile ilçe protokolü katıldı.