Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
SİVAS (AA) - Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat...

SİVAS (AA) - Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal,  MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Taşçı ve Diyanetsen Sivas Şube Başkanı Mikail Karagöz mesaj yayımladı.

Köksal, yayımladığı mesajda, savaş tarihine altın harflerle yazılan, dünyada eşi ve benzeri olmayan bir insanlık örneğinin yaşandığı Çanakkale Zaferi'nin 100. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Çanakkale Zaferi'nin vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk ulusunun neleri başarabileceğinin en güzel kanıtı olduğunu vurgulayan Köksal, "Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü'nü kutlamanın onurunu yaşadığımız bu mutlu günde, esnaf ve sanatkar adına başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu büyük ve anlamlı destanı yazan ve ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanımızı canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, Mehmetçiklerimizin ailelerine de başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

MHP Merkez İlçe Başkanı Taşçı da dünya ve Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü kutlamanın ve kutsal vatanı için canlarını feda eden şehitler için Şehitler Günü'nü idrak etmenin onurunu yaşadıklarını belirtti.

Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü'nde, bir kahraman olarak ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitleri ve kahraman gazileri şükranla andığını vurgulayan Taşçı, Çanakkale Zaferi'ni milletçe kutlamanın kıvancı içerisinde olduğunu bildirdi.

Diyanetsen Sivas Şube Başkanı Karagöz ise mesajında, "Yaşamak için değil, yaşatmak için savaştılar. Geri dönmek için değil ölmek için gittiler. İnsanoğlu'na ait bu en yüksek duygu Çanakkale ruhudur. Milletimizin kahramanlık destanı Çanakkale Savaşı'nı zaferle sonuçlandıran bu ruhu 100. yıl dönümünde yeniden anlamak ve değerlendirmek durumundayız" açıklamasında bulundu.

Çanakkale'nin milleti birbirine bağlayan çimento olduğunu ifade eden Karagöz, Anadolu insanının bin yıllık kardeşliğinin Çanakkale ruhu etrafında güçlenerek devam ettiğini vurguladı.