Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
SİVAS (AA) - Hafik ilçesinde Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla mehter takımı eşliğinde yürüyüş düzenlendi.Hafik Kaymakamlığı...

SİVAS (AA) - Hafik ilçesinde Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla mehter takımı eşliğinde yürüyüş düzenlendi.

Hafik Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Tarih Şuurunu Canlandırma Kurulu organizesinde düzenlenen program kapsamında, ilk önce Sivas Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde İlçe Meydanı'ndan Osmanlı Parkı'na kadar öğrencilerin ve ilçe halkının katılımıyla yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi.

Hafik Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, Kaymakamlık binası önündeki alanda, Çanakkale Savaşı'nda oğullarına kına yakıp askere gönderen anneleri anlatan tiyatro gösterisi sahneledi. Hafik Müftülüğü görevlilerince tüm şehitler için dua edildi.

Hafik Osmanlı Parkı'nda devam eden programda Sivas Göktürk Okçuluk Kulübü üyeleri gösteri sundu.

Kaymakam Abdullah Özadalı'nın Sivas'taki programı nedeniyle katılamadığı etkinlikte, mehter takımı Osmanlı Parkı'nda da bir gösteri sundu. Daha sonra mehter takımı adına bir kişi Belediye Başkanı Mitat İlhan'a Türk Bayrağını öperek takdim etti. 

Programın sonunda Tarih Şuurunu Canlandırma Kurulu Başkanı Kemalettin Çavuşoğlu, programa katılan herkese teşekkür etti ve günün anlam ve önemini anlatan konuşma yaptı.