Çanakkale Zaferi'nin 100.Yılı

Çanakkale Zaferi'nin 100.Yılı
Çanakkale Zaferi'nin 100.Yılı
SİVAS (AA) - Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla  konser verdi.Fidan...

SİVAS (AA) -  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla  konser verdi.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezindeki konserde, şef Solmaz Kadıoğlu yönetimindeki koro, Çanakkale ve kahramanlık  türküleri seslendirdi.

Çanakkale şehitlerini anma konserine konuk sanatçı olarak katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Konya Türk Tasavvuf Müdürü Hafız Ömer Faruk Belviranlı söylediği ilahilerle duygulu anlar yaşattı.

Konseri, Sivas Valisi Alim Barut vali yardımcıları Ömer Kalaylı, Mustafa Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, 5.Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof .Dr. Faruk Kocacık, Şehit ve Gaziler Derneği Sivas Şube Başkanı Mustafa Hızal, gaziler, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş takip etti.