CHP Sivas İl Başkanlığında olağan kongreye doğru

CHP Sivas İl Başkanlığında olağan kongreye doğru
CHP Sivas İl Başkanlığında olağan kongreye doğru
- Eski İl Başkanı Ulaş Karasu, adaylığını açıkladı

SİVAS (AA) - Milletvekili seçimleri için CHP Sivas İl Başkanlığı'ndan istifa eden Ulaş Karasu, il başkanlığına adaylığını açıkladı.

Karasu, il başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, 25 Aralık'ta milletvekili adaylığı için görevinden istifa ettiğini hatırlattı.

Partiye yeniden bir başarı çıtası koymak zorunda olduklarını, ilçe kongrelerini gerçekleştirdiklerini belirten Karasu, şunları kaydetti:

"Büyüklerimizden aldığımız bu bayrağı en tepeye dikmek, Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara taşımak, demokrasi ve özgürlükleri sağlamak için daha çok çalışmamız, daha çok mücadele etmemiz ve birbirimizi daha çok sevmemiz gerekiyor. Bu süreç kucaklaşacağımız süreçtir. Ben de bu duygularla il başkanlığı ve milletvekilliği adaylığı dönemimde eksiklerimizi, hatalarımızı gördüm. Cumhuriyet Halk Partisi'nde onurlu bir görev olan il başkanlığı görevine yeniden adaylığımı açıklıyorum."

Karasu, cumartesi günü il kongresini gerçekleştireceklerini dile getirerek, "Kim seçilecek olursa olsun, mücadelemiz sonuna kadar sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Mevcut Başkan Ahmet Turan Temel ise Karasu'nun her zaman yanında olacağını söyledi.