CÜ öğrencilerinden "Çevre Eğitimi" konulu sergi

CÜ öğrencilerinden "Çevre Eğitimi" konulu sergi
CÜ öğrencilerinden "Çevre Eğitimi" konulu sergi
SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü 4. sınıf öğrencileri tarafından "Çevre Eğitimi" konulu sergi...

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü 4. sınıf öğrencileri tarafından "Çevre Eğitimi" konulu sergi düzenlendi. 

CÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, fakültenin zemin katında düzenlenen serginin açılışında yaptığı konuşmada, çevre eğitiminin çok önemli olduğuna dikkati çekerek, "Doğamız gün geçtikçe kirleniyor ve yok olmaya yüz tutuyor. Yeni yetişecek çocuklarımıza bu bilinci aşılamak, bizim en asli görevlerimizden biridir. Bu kapsamda böyle bir sergiyi düzenleyen, öncülük eden ve katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sarı ise çevre eğitiminin çağın gerekliliklerinden biri olduğunu vurgulayarak, "Herkesin bildiği gibi doğa var olmazsa insanlık da var olamaz. Dolayısıyla bu tür etkinliklerin artmasını temenni ediyor ve emeği geçen tüm öğretim görevlilerine ve öğrencilere teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kocacık ve beraberindekiler sergiyi gezerek öğrencilerden bilgi aldı. Sergide, okul öncesi çocuklara çevre bilinci aşılamak, çevre güvenliğinin önemi anlatmak ve çocuklara bu bilinci yerleştirmek için çeşitli çizimler ve materyaller yer aldı.

Açılışa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Erkul, fakülte öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.