CÜ öğrencilerine TÜÇEV ve TÜBİTAK'tan burs

CÜ öğrencilerine TÜÇEV ve TÜBİTAK'tan burs
CÜ öğrencilerine TÜÇEV ve TÜBİTAK'tan burs
SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri geliştirdikleri çeşitli projelerle Türkiye...

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri geliştirdikleri çeşitli projelerle  Türkiye Çevre Vakfı (TÜÇEV) ve TÜBİTAK'tan burs almaya hak kazandı.

CÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, son sınıf öğrencileri bitirme ödevleri olan "Atık Su Arıtımı", "Arıtma Çamurları", "İleri Arıtma Yönetimleri", "Çevre Yönetimi", "Atıklarının Geri Kazanılması" projeleriyle TÜÇEV ve TÜBİTAK'tan burs alacak.

Bu kapsamda Çevre Mühendisliği Bölümünde tören düzenlendi. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Demirci, törende yaptığı konuşmada, bu bursların öğrenciler için önemli olduğunu belirterek, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti. 

Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci ise TÜBİTAK ve TÜÇEV bursu alan öğrencilerin bu aktivitelerinin öz geçmişlerinde önemli yer tutacağını ifade ederek, onlara yaşam boyu başarı diledi.

Konuşmaların ardından öğrencilere teşekkür belgesi verildi. Çalışmaların sonunda TÜÇEV tarafından uygun bulunan bitirme ödevlerinin kitaplaştırılarak TÜÇEV'e bağlı kütüphanelerde yayınlanacağı belirtildi.

Ayrıca çalışmaların  sanayi uygulamasında kullanılacağı ifade edildi.


  ETİKETLER:

  TÜBİTAK

  ,

  Türkiye

  ,

  çevre

  ,

  Yaşam

  ,

  sanayi